Vestel Smart TV İnternet Ayarları

Vestel smart 4k tv ve Vestel smart tvlerde araştırdığımız üzere çoğu insanda internete bağlanma sorunu yaşanıyor. Biz Vestel Smart TV internet bağlanma sorununu arkadaşımla birlikte çözdük. Epey uzun sürünce de burada anlatmak istedik. Takıldığınız yerleri yoruma yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Örnekteki televizyonun markası; ( Vestel 49UB8300 49″ 124 Ekran 4K Smart Led Tv ) 

Marka aynı olmak zorunda değil. Smart tv lerde genel olarak internete bağlanma sorunu var. Çoğu Vestel Smart TV’de bağlanma şekli aynı. En fazla menü isimleri farklıdır. Bunun dışında diğer marka smart tvlerde de sorun varsa mantık aynıdır. 

İlk olarak modeminiz mümkün olduğunca akıllı TV’nize yakın olmalı. Aralarında en fazla bir iki metre olsun. Hatta yapabiliyorsanız modem televizyonunuzun direk dibinde dursun.

Çoğu kişi biliyordur ama bilmeyenler için görsellerle internete bağlanma kısmı televizyonumuzda nerede bunu tarif etmek istiyorum.


Öncelikle kumandanız belki buna benzer yada benzemez bilemem ama MENU tuşuna sahip olduğuna eminim. Önce MENU tuşuna basıyoruz.

Bu kısımda en üstte bulunan SİSTEM kısmına kendisi geliyor zaten. Kumandanın üstündeki ok tuşları ile sağa gidiyoruz ve en alttaki AYARLAR kısmına geliyoruz.

İşte burada AYARLAR kısmına gelince kumandamız üzerindeki OK tuşuna basıyoruz.

Kumandanın üzerindeki yön tuşları ile aşağıya Ağ/İnternet Ayarları kısmına gelip yine OK tuşuna basıyoruz.

Burada Şebeke Türü kısmın üstüne gelip OK tuşuna basıyoruz ve karşımıza tv mizin wirelessinin bulduğu kablosuz internet ağları geliyor. Kendi ağınızın üstüne gelip tıklıyorsunuz ve sizden şifrenizi girmenizi istiyor.

Biz daha önceden girdiğimiz için size bu kısmı göstermiyorum. Şimdi muhtemelen çoğu arkadaşımız bu kısma kadar yapıp şifreyi girdikten sonra internete bağlanamıyorlar. Şifreyi girip modeme bağlandıktan sonra internete girmeye çalıştığınızda ”İnternet Ayarlarınızı Kontrol ediniz” uyarısı alıyorsunuz.

Vestel Smart Tv İnternet Sorunu için şimdi bu adımları izleyebiliriz.

Evet kısaca resimlerle ayarları nasıl elleriniz ile yapacaksınız bunu anlatacağım. Öncelikle bizim modemimiz İNCA marka. Belki sizin modeminiz farklı olabilir ancak söylediklerim her modemde her arayüzde aynı kullanılan ifadeler. Bu yüzden ufak aramalar ile modem arayüzünüzde buradaki ifadeleri bulup işlemi tamamlayabilirsiniz. Takıldığınız yerde yorum yazabilirsiniz.

Evet, ”Ben şifreyi de giriyorum modeme bağlanıyor ama internete giremiyorum” diyorsunuz. Şimdi şu adımları izleyelim.

Önce bu şekilde televizyonunuzu modeminize bağlayın. Şuanda internete giremiyorsunuz.. Tv’nizde alt tarafta BAĞLI 192.168.1.4 gibi ifadeler vardır. İşte bunun gibi :

Sorun şuradan kaynaklanıyor; modeminiz televizyonunuza ip aralığında olmayan bir Ip adresi veriyoyor ya da MAC adresini ve DNS bilgilerini doğru veremiyor. Bu kısımları modemimize elimiz ile girmek zorundayız. Modem ayarlarındaki bilgilerle smart tv’de ki bilgiler aynı olduğunda tv’den internete girebileceksiniz.

Önce bilgisayarımızı açıyoruz ve yeni bir internet sayfasına 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna basıyoruz.

Enter tuşuna bastıktan sonra sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir. Bizim kablosuz modem arayüzü kullanıcı adımız ve şifremiz admin ve admin olarak ayarlanmış. Ancak unutmayın ki bizim modem markamız İNCA dır. Sizin modem markası ZYXEL olabilir. Çünkü ülkemizde çoğu kullanıcı TTNET in vermiş olduğu bu marka modemi kullanmakta. Eğer markası ZYXEL olan bir modeminiz var ise modeminizin varsayılan erişim şifresi “ 1234 “ ya da “ ttnet”(mutlaka küçük harflerle olmalı) ‘dir.

Varsayılan şifreyi değiştirmiş ve yeni şifreyi unutmuşsanız  bu iki şifre ile modeminize erişemeyebilirsiniz. Bu yüzden öncelikle müşteri hizmetlerini arayıp ”Kablosuz modem arayüzüme nasıl girebilirim, kullanıcı adı ve şifrem nedir?” diyerek yardım alıp arayüze giriniz.

Evet modem arayüzüne girdikten sonra LAN KURULUM kısmını arayı bulup tıklıyoruz. Özellikle aradığımız şey DHCP SUNUCU olan kısımdır. İNCA modemde şuradadır :

Zyxel markada ise sanırum şurada, solda kısmının altında Yerel Alan Ağı na tıkladığımızda karşımıza çıkıyor.

Sağdaki daire içine alınmış kısmı önemsemeyin.
Daha sonra DHCP KURULUM kısmında karşımıza burası çıkıyor :

Burada gördüğünüz gibi modemimiz 192.168.1.2 aralığı ile 192.168.1.254 aralığında kendisine her bağlanan cihaza ip veriyor. Sonuncu rakam yani 2 ile başlayıp 254 e kadar giden her rakam bir cihaz bağlandı demektir. Bizim de televizyonumuz bağlandığında ekranda gördüğümüz gibi tv bir IP almamıştı. Onu değiştirerek yukarıdaki aralığa dahil olan bu IP adresini elle girdik. Örneğin bizimki aşağıda. Biz IP vermeden önce 264.. ile başlıyordu. Bunu değiştirmemiz gerekiyor.

Bağlanan sondaki o 9 rakamı 9 uncu sırayı bize vermiş. Bu rakam istediğimiz bir rakam olabilir. Önemli değil. Aynı zamanda tv2miz bir MAC ADRESİ dediğimiz bir adres de alır. Bu da yine soldaki tuhaf rakam ve harflerdir. Şunun gibi :

Şimdi sizden kontrol etmenizi istediğim şey şurası; modem arayüzünüzde DHCP ALICI BİLGİSİ kısmı. Burada modeme bağlı cihazların ip adresleri ve mac adresleri bulunuyor. Muhtemelen siz internete bağlanamdığınız için tv nin mac adresi ile sizin modemde görmüş olduğunuz mac adresleri farklıdır. Hatta burada sizin ipniz ve mac adresiniz olmayabilir.  Bakın burada olacak :


Burada olmadığı için yada birbirini tutmadığı için biz el ile ekleme yapacağız şuradan :

Özet olarak yapmanız gereken tv’deki IP, DNS ve Mac adresini modemde de görmektir. İkisi de aynı olmalıdır.

Bakın gördüğünüz gibi biz önceden kendimizinkini eklemiştik alt tarafta bunu görebilirsiniz. 192.168.1.9 lu bir ip adresi ve 48 le başlayan bir MAC adresi var. Vestel smart tv internet ayarları için

Yapmanız gereken oradaki otomatik kurulum butonuna basmadan önce tv nize bakıp ekranda gördüğünüz yukarıda gösterdiğimiz MAC adresini burdaki MAC ADRES kutusuna eksiksiz yazmanız ve daha sonra alt kutudaki IP ADRES kutusunada 192.168.1.4 gibi son rakamı istediğiniz rakam olan bir ip adresi yazmanız. Ve ekle butonuna basmanız.

Böylelikle tvnizin aldığı MAC adresini modeminizin içine, kendi yazmış olduğumuz ip adresi ile birlikte eklemiş bulunuyoruz. Artık tv den Gelişmiş Ayarlar bölümünden el ile ip adresini ve diğer ayarları girmeye geldi sıra.

Vestel Smart TV Ağ / İnternet ayarlarını elimizle yaplandırmamız gerekiyor.

Bakın ilk sıraya yukarıda söylediğim kendimizin vermiş olduğu ip adresini giriyoruz. Bunların hepsini kumandanın üstündeki yön tuşları ve kanalları açtığımız rakam tuşları ile yapıyoruz. Önce ip adresini giriyoruz. Sonra Alt Ağ Maskesine yukarıda modemin ara yüzüne girerken LAN KURULUMA bastığımızda karşımıza Lan Ip Adress kısmı gelmişti hatırlarsanız.  Şuradan Alt Ağ Maskesine bakıp giriyoruz :

Buradan Alt Ağ Maskesine bakıp tv mize elle giriyoruz.
Bu arada mesela 255.255.255.0 yazıyorya bizimkinde, yani sonunda bir sıfır var değil mi? Bu hiç önemli değil. Sizlerde başına 3 sıfır koyarak tvnizdekini tamamlayın. Yani sonuncu rakam sıfır değilde 2,3,5,8 gibi değişik rakamlar olabilir. Bunlarında tvnizde o son 3 sıfırın baştan iki tanesine sıfır koyarak son rakamı ne yazıyorsa öyle yapabilirsiniz.

(Örneğin maskeniz şu : 255.255.255.7 mesela sonu 7 değil mi bu örnekte. Sizde tv nize  255.255.255.007 olarak gireceksiniz. Yani 7 den önce iki tane sıfır koyacaksınız)

Bunları da yaptıktan sonra Varsayılan Ağ Geçidi kısmı aslında sizin en başta anlattığım ip adres aralığınızın başı olarak biliniyor. Yani ona da modemdeki LAN KURULUM kısmında İP Adres yazan kısımdan bakabilirsiniz. Ama muhtemelen 192.168.1.1 dir. Yine bu .1.1 kısımınlarının başına bir üst paragrafta anlattığımız gibi tv mizde sıfır koyarak yazıyoruz.

Google DNS kullanmak Vestel smart tv internet ayarları için işinizi kolaylaştırır.

Geldik MANUEL DNS kısmına. DNS rakamlarını el ile girmek zorundayız. Çünkü muhtemelen tvniz dns yide otomatik olarak alamamakta. Bu yüzden önce bilgisayarınıza DNS ayarları yapmalıyız. Eğer ki biliyorsanız bilgisayarınıza önceden DNS atamışsanız direk bunu yazabilirsiniz. Biz önceden GOOGLE DNS ayarlarını kullandığımız için direk 8.8.8.8 – 8.8.4.4. olan ayarı girdik. Ancak yine bunun yerini ve nasıl olduğunu bilmeyen arkadaşlarımız için bilgisayarımıza  DNS ayarı nasıl yapılır onu anlatayım.

Önce bilgisayarımızın sağ alt kısmında wireless amlemine tıklayıp mouseumuzda sağ tıklıyoruz ve Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç a tıklıyoruz.

Karşımıza şurası çıkıyor :

Vestel smart tv internet ayarları için kendi wireless ağınıza tıklıyorsunuz sonra :

Bu ekranda Özellikler butonuna tıklıyorsunuz. Sonra :

Resimde gösterdiğimiz internet protokolü kısmına tıklıyorsunuz ve özellikler butonuna tıklıyorsunuz. Sonra :

Resimdeki butona tıklayıp Google Dns si olan 8.8.8.8    8.8.4.4. olan rakamları girip tamama tıklıyorsunuz. Artık dns adresiniz 8.8.8.8    8.8.4.4. olmuştur. Artık bunu tv mizde Manuel DNS kısmına yazabiliriz. Yine başlarına 0 (sıfır) koyarak tabi ki.

Artık Vestel Smart TV’niz internete girmeye hazır.

Resimde olduğu gibi DNS Sunucusu 1 e ve DNS Sunucusu 2 ye bunları yazabilirsiniz. Ardından Kumandada OK tuşuna basın ve her şey tamam. Şimdi sıra tvnizin internet bağlantısı var mı yok mu test edelim. Bunun içinde şuradan İnternet Hız Testi butonuna tıklayın ve bekleyin:

Eğer ”İnternet bağlantınızı kontrol edin ” Uyarısı alırsanız işlemler olmamıştır. Nerede yanlış yaptığınıza geriye dönüp bakın olmazsa konunun altına yorum yazın. İşlem tamamsa internet hızınız 1 mbgt gibi bir uyarı gelir. Yani televizyonunuz internet hızınız 1 megabit demeye ve internete bağlısınız demeye çalışacaktır. Vestel smart tv internet ayarları tamamlandı.

İnternete bağlandığınızda, kumandanızın internet tuşuna basınca şuna benzer bir ekran çıkacaktır :

Sol üstteki dünya amleminin yanındaki yeşil tik işareti sizin internete bağlı olduğunuzu ve buradaki uygulamaları kullanabileceğinizi gösterir. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Ben de birkaç ay internetsiz kullandım 🙂 İnternet varken daha iyi özelliklere sahip oluyor tv’niz. En basitinden telefonunuz ile aynı internet ağına bağlı olduğunuz için telefonunuzdan Youtube uygulamasına girip oradaki bir şarkıyı telefonunuzdan tıklayıp televizyon ekranına yansıtabilirsiniz. Vestel Smart TV internet ile ilgili tüm özelliklere açık artık.

56 yanıt

 1. Emineeee avatarı
  Emineeee

  Bende de TV inteenete bağlamaya çalışırken kapanıp açılıyor televizyon bu sefer ilk kurulum yapıyorum TV ye öyle düzeliyor ama yine bağlanmaya çalışırken bağlı oluyor ama dediğiniz gibi manielde hiç rakam yazmıyor.biz ellle gireceğiz de bizim PC yok bunu nasıl halledeceğim

 2. Merhaba dediğinizin hepsini kendimden beklemediğim performansla uyguladım ıp de mac adresi de dnslerde her şey aynı Yazılım güncellemesi de tamam olmuyor çıldırıcam
  Uyducu 400 tl istedi kart değişecek yazılım atılacak falan dedi bu şekilde olmuyorsa parayı vermeyi göze aldım gibi ama son çare size yazayım dedim belki yazarsınız yarına kadar lütfen 🙏🏻 Acillllll yardım lütfen

  1. Gürselen avatarı
   Gürselen

   Ya lütfen bana yardım edermisiniz dediğiniz herşeyi yapıyorum şifreyi yazıyor yazdıktan Sonra lütfen bekliyin yazıyor ve sonra etkileşim kurulamadı diyor ne yapmam laxım

 3. Ben vestel marka televizyonuma kablo ile bağlandım. Modemde tv nin hemen yanında. İnternet sayfasına giriyor tarayıcınız güncel değil uyarısı alıyorum ve videolar çok yavaş bi şekilde kesik kesik açılıyor. Yardımcı olursanız sevinirim

 4. Abicim her dedigini yaptim ama hala ayni sorun devam ediyor. Allah rizasi için yardim edin.

 5. yusuf gezbeli avatarı
  yusuf gezbeli

  merhaba benim sorunum internet bağlantısı var google çalışıyor ancak gerek youtup gerek google dan herhangi bir filim izleyemiyoruz uyar güncelleme problemi nasıl güncelleyebiliriz yardımcı olursanız sevinirim selamlar
  bu arada tv vestel smart

 6. Hocam merhaba youtube’dan video izlerken son zamanlarda anlamsızca sık sık donmalar oluyor internette bi sorun yok diye düşünüyorum bu donma sence neyden kaynaklanıyor olabilir ?

 7. Murat AYNALI avatarı
  Murat AYNALI

  tv internete bağlı youtube den filmleri izleyebiliyorum ama herhangi bir dizi veya film izleme sitesine girdiğim zaman ekranın en üst sol köşesinde Google tarafından mobil cihaza uygun biçimlendirilmiş şeklinde bir bildiri veriyor ve filmler açılmıyor. Nasıl düzeltebilirim?

 8. Mesut BATUR avatarı
  Mesut BATUR

  Selam,49UD8200 tv.de internete bağlanmada sorun yok. Sorun internet hızının düşük olması. Modemle arası 3 mt ve doğrudan görüyor arada engel yok. Modemdeki 20 mbit interneti, tv de hız testinde en fazla 5 mbit görebiliyorum. Modeme kablolu bağlantı da denedim aynı. Tv içinde parça değiştirmek de dahil bu sorunu nasıl çözebilirim.
  Kolay gelsin.

 9. Sancar Bulut avatarı
  Sancar Bulut

  Bende de ayni sorun var

 10. Merhaba benim smart televizyonda internet var internet tuşuna basıyorum sol köşede üç nokta çıkıyor sonra smart özelliği açılmıyor yani sol alt köşede uygulamalar çıkmıyor neden acaba yardım edermisiniz

 11. Youtube girebiliyorum fakat smart tv özelliği çalışmıyor sorun ne olabilir?

  1. Aynen bizimkide öyle servisi aradım daha yeni bekliyorum

 12. Benim vestel cihazinda hiç şekilde ağ ayarlarını bulamıyorum kumandada internet düğmesi var ama basinca bisey olmuyor ve arkasında internet kablosu takma yeri bile yok bi bilgisi olan var mi

 13. hasan huseyın yaşlı avatarı
  hasan huseyın yaşlı

  Regal buyuk ekran 4k tv de ağ ve ınternet ayar menü arayüzü yok yayından yazılım güncelleme ile ağ ve ınternet ayarı yazısı arayuzu ayarlar menusunde görunur mü, ve bır de vestel usb wıfı dongle adaptor bağladık ınternete nasıl baglanır bır soru cevap olarak? .,.,.,,.ıyı gunler,.,..,,..,

 14. Benim TV de ağ ayarları yok ne yapabilirim?

 15. Benim sorunum bu degil maalsef .
  Ilk kablosuz ağları aradığım andan itibaren lütfen bekleyiniz yazıyor ama sonrasında kablosuz bağlantıları göstermeden geçiyor. Yanı kablosuzlari görmediğim için şifremide giremiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

 16. Barış KARAKUŞ avatarı
  Barış KARAKUŞ

  Bizim TV’de vestel smart TV ama google’dan video açmıyor internet sitesine giriyor ama videoyu açmıyor ıngilizce bir şey yazıyor ve video açılmıyor ama YouTube’dan vidoe açılıyor
  Çözüm?
  😢

 17. Tarık akyol avatarı
  Tarık akyol

  Bende şebeke türü: kablosuz erişim Ağ: devre dışı Yapılandırma: devre dışı yazıyor benim aparat mı almam gerekiyor acaba

 18. İnternete çok rahat bağlanıyor hız testi 25 mbit görünüyor fakat smart ekran yaklaşık 4 dk sonra açılıyor sonra oradaki bir uygulamada çok geç açılıyor

 19. herşeyi yaptım ama tv de manuelde yayın adresi yazıyor oraya ne yazmam gerektiğini bilmiyorum acil cevap lazım

 20. Merhaba benim internete bağlanıyor ama googleye girdiğimde film izleyemiyorum neden ?

  1. mustafa avatarı

   Youtube dan film izliyorum ancak google den izleyemiyorum sayfada hata oluştu hatası veriyor yardımcı olur musunuz?

 21. iyi günler
  katdeşim emegine saglık çok güzel anlatmıssın
  benim sorunum şu;benim tv smart degil kablolu baglantı var dediklerini hepsini yaptım ama DNS sunucu 1 8.8.8.8 DNS sunucu2 8.8.4.4 olması gerekirken benim tv kendi kafasına göre DNS1 8.8.4.4 yapıyor ondan dolayımı bilemiyorum internet hız testi yaparken internet baglantısı kontrol ediliyor diyor belli bir süre bekledikten sonra yazılım güncellemelerini kontrol et diyor baglanmıyor yardımcı olursan sevinirim

 22. Teşekkür ederim kardeşim sorun sayende çözüldü

 23. Abdullah avatarı
  Abdullah

  Arkadaşlar bendeki problem ise şu..
  O kablolu erişim yazan yer varya hani bi sağa gidince kablosuz erişim gelmesi gerekiyo ama gelmiyo yok yani öyle bi seçenek.Bu arada sonradan oldu bu neden olabilir acaba artık o kısımda kablosuz erişim seçeneği mevcut değil lütfen yardımcı olurmusunuz..Şimdiden teşekkürler

  1. Wi-fi’ın açık olmaması dışında ihtimal gelmiyor aklıma. Cihaz modemi görmüyor gibi. Donanımsal bir sorun olabilir.

 24. Merhabalar. Aynı sorun bende de mevcut. Fakat bende kablonet var ve modem farklı. İş biraz karışık. Yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim

 25. Merhaba! Sorunu telefonumdan çözmeye çalıştım modem arayüzü sayfası açılmıyor bilgisayardan baş bir evden girmeyi denesem olurmu acaba yoksa aynı bağlantı üzerinde olmak zorundamıyım modemle

  1. Delininbirisi avatarı
   Delininbirisi

   Modem arayüzü ayarları için aynı modemle bağlantılı olmalısınız. Yani bilgisayarınız ile tv nizin bağlı olduğu modem aynı olmalı.

 26. Bende internette var adres ttnettekiyle ayni kontrol ettim 3mgbs yaziyordu ama youtube veya arama motorunu acmiyor siyah ekran var

  1. Delininbirisi avatarı
   Delininbirisi

   Anladığımız kadarı ile akıllı tvnizde youtube ve google gibi aplikasyonlara giremiyorsunuz sanırım. Tvnizin internete bağlı olduğundan emin olun ve tvnizin kendisini güncellemesini sağlayın. Yeni bir güncelleme çıktığında tv eski uygulamalarda bu gibi karşılaştığınız hataları vermektedir.

 27. Emin aksoy avatarı
  Emin aksoy

  Merhaba aceba yanlış yazdığımız mac adresini nasıl düzeltebiliriz

  1. Delininbirisi avatarı
   Delininbirisi

   Modem arayüzündeki lan kurulum kısmından girdiğiniz mac adresi ve ip adreslerini alt kısımda görebilirsiniz. yan tarafında sil butonu vardır. yukarıda konu anlatımında da resimlerde göstermiştik. isterseniz ordaki resimden de inceleyerek neresi olduğunu kendi modem markanız farklıysa orada nerede olabileceğini anlayabilirsiniz.

 28. Muhammed Mustafa avatarı
  Muhammed Mustafa

  Merhaba ben internete bağlandım başarılı bir şekilde youtube’a google’a da girdim fakat birkaç uygulama indirmem gerekiyor (blutv puhu tv vs.) yani vewd app store çıkmıyor bu arada modelim 42PF8175

 29. Vestel 4k televizyonumda kablolu bağlantı ayarı var ama kablosuz bağlantı yok bir kablosuz birde devre dışı var kablosuz seçeneği yok ne yapmalıyım

  1. Aynı sorun benim vestel 49UD8800 televiyonumda da var. Normalde kablosuz bağlı iken ertesi gün veya sabah tvyi açtığımda bağlantı yok diye gösteriyor. Ayarlara girdiğimde ise sadece kablolu bağlantı ve devre dışı seçeneği çıkıyor, kablosuz bağlantı seçeneği yok olmuş.
   Sorunu gidermek için her defasında fabrika ayarlarına geri dönüyorum yani ilk kurulum yapıyorum kanal düzenini flan yeniden yapıyorum. Kablosuz bağlantı seçeneğini geri getirmenin daha kolay bir yolu varsa bilenler paylaşırsa sevinirim.

 30. Merhaba. Bunun otomatik olanı yok mudur? Ev hanımı bunu nasıl yapacak…

 31. Bendeki tv de Ağ ayarlari diye bir buton yok !!!

 32. Kablosuz erişime tikliyorum anında wifi cihazı tespit edilemedi diyor napacağım?

  1. Benim de ayni

 33. Kerem avatarı

  Actigim zaman ekranda lütfen internet baglantilarinizi kontrol edin diye bir uyarı çıkıyor ve ses var actigim kanaldaki siyah ekran üzerinde de bu yazdığım uyarı var uyarıyı kaldiramiyorum

  1. Admin avatarı

   Merhaba. Muhtemelen bağlantı hızınız yeterli değil. Hız limitiniz normale döndüğünde de aynısı olmaz umarım.

 34. Sizin sayenizde sorunumu çözdüm Allah razı olsun sizden

 35. Vestel’den gelen cevap şu şekilde:

  “Merhaba, Smart portalda güncelleme işlemleri yapılmaktadır daha sonra tekrar denemenizi rica ederiz. Size yardımcı olabilmek için her zaman buradayız.”

 36. Güncelleme gelmiş sanırım napmaliyiz

  1. Müşteri hizmetleri aranıp sorun hakkında bilgilendirilebilirler. Herhalde fark etmişlerdir bu zamana kadar. Yeni güncelleme gerekebilir. Acaba sorundan haberleri var mı? Vestel’e şimdi bir mail attım. Gelen cevabı paylaşırım.

 37. Merhaba. Siteye gelen arama sorgularından anladığıma göre 2 gündür genel bir sorun var. Konunun günlük görüntülenmesi ciddi şekilde arttı. Genel bir sorun olsa gerek. Acaba bir güncelleme mi geldi?

  1. Tümer avatarı
   Tümer

   Kardeş bu kumandanın ortasındaki internet tuşuna basınca uygulamalar çıkıyordu önceden şimdi çıkmıyor uyarı yazıyor sorun nerededir acaba

 38. Mustafa avatarı
  Mustafa

  Merhaba benim bağlantılarım tam ve internet tuşuna bastığımda görselde gösterdiğiniz gibi ekran geliyordu fakat bugün defalarca denememe rağmen internet tuşuna bastığımda ekran gelmiyor. Sol üstte açılmasını beklerken çıkan 3-4 nokta beliriyor sonra kayboluyor ve açılmıyor. Sorun ne olabilir? Teşekkürler

 39. sezgin avatarı

  ellerinize sağlık dediğiniz gibi yaptım oldu teşekkürler

 40. Merhaba. Hangi aşamada sorun yaşıyorsunuz acaba? Hedefimiz:

  “Özet olarak yapmanız gereken tv’deki IP, DNS ve Mac adresini modem arayüzünde (ayarlarında) de görmektir. İkisi de aynı olmalıdır.”

  Smart TV ve modeminizde görünen adresler aynı olsun. İyi günler.

 41. Busradmn avatarı
  Busradmn

  Olmuyor olmuyor 🙁 lütfen yardımcı olur musunuz ?
  Vestel smart tv ve huawei gateway bir modemim var bu modemle nasıl nereden bir yol izlemeliyim.

 42. Özgür avatarı

  Slm aleykum çok ugraşmışsın emeğine sağlık ben bu yöntemi denedim internete erişim sağladım TV markam Vestel 3 D smart 42PF8175 modeli IPTV izlemek istedim vewd app store girdiğim zaman içerisinde herhangi bir uygulamaya bastığım zaman uygulama desteklenmiyor hatası alıyorum YouTube ve tarayıcı da sorun yok ama IPTV çalışmıyor yazılım güncel müşteri hizmetleri ni aradım alt yapı yok izleyemezsiniz dediler fırça yemedigim kaldı bunun çözümü varmıdır hocam yardım ederseniz minnettar olurum en derin saygılarımla

  1. Merhaba. Konu sahibi IPtv ile ilgili bir yazı yazdı fakat sizin sorununuz firmanın yazılım desteği olmadan çözülemeyecek gibi duruyor. Bir kere uygulamayı çalıştırsanız gerisi halledilir.

   https://sirazduvari.com/smart-iptv-kurulumu-tum-modeller/

 43. Eyvallah kardeş çok işime yaradı.

Bir Cevap Yazın

Diğer 1.076 aboneye katılın