Hakkında

sirazduvari.com’da bir süredir ilgimizi çeken konularda yazılar yazıyoruz. Sitenin slogan cümlesi olan “Non scholae, sed vitae discimus.” sözü Latince Okul için değil, hayat için öğreniriz demek. Cümle yapmak istediğimiz işi özetliyor. Bir öğrenme ve gösterme işi var ve seçtiğimiz konuların bizi düşündüren, ilham veren, yaratıcılığımızı arttıran konular olmasına dikkat ediyoruz. Yazılar da yazana göre değişiyor. Değişmeyen şey ise bağlı olduğumuz şu anlayış:

Yanlış yanlıştır, kim söylerse söylesin.

Sitenin adı ne anlama geliyor? Şiraz şehri Hafız’ın şehri. Durgunluğu, çağlar gelip geçerken değişmeyen insan kalbini hatırlatıyor. Web işi teknoloji, teknoloji işi de hız işidir. Biz burada biraz “zamanın hızının değmediği” bir yer oluşturmak istedik. Yazdıklarımızda, olaylara günümüz kısıtlı penceresinden (ne demekse?) veya belli bir paradigmadan değil daha uzaktan bakmaya çalışıyoruz. Aslında hayatı anlama çabamızı yazıyoruz biraz da. Şiraz Duvarı’nı bir açık enstitü, bir kültür-sanat platformu olarak görüyoruz.

Sanıyoruz biraz zaman geçtikçe konuşmaya değer birkaç iş çıkacak ortaya. Aklımızda güzel birkaç fikir var. Birkaç kitap çıkarma düşüncemiz var. Şimdilik bu zamanın hızının değmediği bahçemizi kurmak için duvarları güçlendiriyoruz. (Katkı yapabileceğinizi düşünüyorsanız iletişime geçmekten çekinmeyin.)

Gizlilik Politikamız

sirazduvari.com kişisel bilgilerinizi talep etmez ve ilgilenmez. Üyelik istemez, sizi izlemez ve rahatsız etmez.

Sitede Google Analytics (Sitede günlük kaç kişi, hangi konularda  ve ne kadar süre gezindi sorusunun cevabını bulmak için kullanıyoruz.) kodları yer aldığı için Google tarafından kullandığınız cihaz, tarayıcı, işletim sistemi ve hangi şehirden bağlandığınızın bilgisi ve IP adresiniz anonim olarak toplanır.

Aynı bilgiler sitede bulunan 3.parti uygulamalar (eklentiler) tarafından kullanılabilir. Siteye giriş yaptığınızda bu şartları kabul etmiş sayılırsınız.

Ek olarak; sitede yazarlık yapanların ve e-posta listesine katılanların mail adresleri kaydedilmektedir. İletişim için iletişim sayfasını kullanabilir, siteye eklenen içeriklerden haberdar olmak için e-posta listesine kaydolabilir veya twitter hesabımızı takip edebilirsiniz.

Telif Hakkı İhlali

Sitedeki herhangi bir konuda, metinde ya da kullanılan görsellerde telif hakkı ihlali yapıldığını düşünüyorsanız iletişim sayfası üzerinden ihtar gönderebilirsiniz. Gerekli incelemelerden sonra konuyla ilgili önlem alınacaktır. İletişim sekmesinden bize ulaşırsanız, süreç Uyar – Kaldır sistemine göre daha hızlı işleyecektir.


Diğer 1.069 aboneye katılın
%d blogcu bunu beğendi: