Açık Enstitü

Hakkında sayfasında daha önce siteye dikkate değer olduğunu düşündüğümüz içerikler ekleyeceğimizi yazmıştım. İbn-i Haldun, “İnsan beyni bir değirmene benzer, içine yeni bir şey koymazsa kendi kendini öğütmeye başlar.”der. Sitede aklımızı meşgul edeceğini düşündüğümüz içerikler olacak. Açık Enstitü ismi belki çok iddialı oldu ama aklıma daha uygun bir şey de gelmedi. Sitedeki ilgilendiğimiz ve sevdiğimiz her konuya yer veriyoruz. Önemli bir kısmı da bilimle ve sinema ile ilgili.

Sosyal Bilimlerle ilişkili birçok alanda içerik üretmeye çalışıyoruz. Üretilen içeriğin lise ve üniversite öğrencilerinin ve tabii sosyal bilimlerle ilgilenen herkesin ilgisini çekecek içerikler olmasını hedefliyoruz. Yazıların çoğu yarı akademiktir ve kitap ya da makale kaynağı içerir. Bu alanda kayda değer bir şeyler ortaya koyduğumuz için memnunuz ve fazlası için elimizden geleni yapıyoruz. Birkaç kitap çıkarma düşüncemiz var. Sitede sizi düşünmeye iten bir konu bile bulursanız amaca ulaşılmış demektir.

Zamanla sosyal bilimler üzerine yazılmış bütün önemli kitapların toplandığı ve üzerine konuşulduğu bir yere dönüşebilir site. Kitaplarla da desteklenebilir. Böyle olursa sitenin  “Açık Enstitü” tanımına daha çok yaklaşacağına inanıyorum.


Diğer 1.068 aboneye katılın
%d blogcu bunu beğendi: