BluTv Nedir? BluTv Dizi Listesi

İnternet artık televizyonun da doğasını değiştiriyor. Basılı gazeteler son buluyor, kanallar çeşitleniyor ve herkesin bildiği o büyük kanallar eski günlerini mumla arıyor. BlutTV nedir? İşte bu değişimin Türkiye’de ki yansımalarından biridir. Platforma Dudullu Postası dizisini izlemek için kaydoldum. Diziyi izleyip çıkarım diyordum ama beğendim. Bir süredir kullanıyorum.

BluTv Nedir ?

BluTv aslında yeni nesil medyanın başlangıç adımlarından. Dünya’da milyonlarca kişinin büyül ilgisini çeken Netflix benzeri bir iştir. Netflix sayesinde birçok dizi, film gibi birçok içeriğe ulaşılmaktadır. BluTv de bu dijital çağda bizim dizi ve film izleme olanağı sağlayan yerli platformlardan biridir. BluTv, istediğiniz zamanda istediğiniz yerden birçok diziyi, filmi, müzikleri ve canlı yayınları reklamsız izlemenizi sağlıyor. Platform Doğan Holding çatısı altında kurulmuştur.

BluTv 23 Ocak 2016 tarihinde yayın hayatına girmiştir.

BluTV Netflix gibi birden fazla kişi tarafından kullanılabilir mi?

Netflix’i birkaç arkadaş ortak kullanıyoruz. BluTV’de bu seçenek maalesef yok. Ben izlerken şifremi verdiğim arkadaşım girince başka bir cihazdan giriş yapıldı diyerek benim oturumumu sonlandırıyor. Eğer aynı saatlere denk getirmeyecekseniz ortak hesap kullanmak mümkün.

BluTv Diziler ve Filmler

Yerli-Yabancı birçok dizi ve filmi içerisinde barındırmaktadır. Sisteme üye olarak bu dizi ve filmleri reklamsız olarak izleyebilirsiniz. Her ay 70+ dizi ve film ekleniyor.

Yerli Diziler:

Sistem birçok yerli diziyi bünyesinde barındırmaktadır. Bunlar Örneğin: Sıfır Bir, Masum, 7 Yüz,Parayı Vuranlar, Dudullu Postası, Bize Gezmek Olsun, Bu Kızın Öyküsü, Sahipli, Çalınmış Hayatlar gibi birçok BluTv’ye özgü yapıtları içerisinde barındırmaktadır.

Bu özgün yapıtların yanı sıra Vatanım Sensin, Siyah Beyaz Aşk, Çoçuklar Duymasın, Börü, Binbir Gece, Kavak Yelleri, Aşk-ı Memnu, Yaprak Dökümü, Galip Derviş, Yalan Dünya, Ulan İstanbul, Yarım Elma, Evdeki Yabancı, Ruhsar, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Yabancı Damat, Hanımın Çiftliği, Merhamet, Gülizar, MEHMED Bir Fatih Cihanı, Kuzey Güney, Poyraz Karayel, Gece Gündüz, Bodrum Masalı, Geniş Aile, Ver Elini Aşk gibi ismini sayamadığımız birçok eski ve yeni diziyi bünyesinde barındırmaktadır.

Yabancı Diziler:

Sistem içerisinde dünyaca ünlü birçok diziyi içerisinde barındırmaktadır. Örneğin: Game Of Thrones, Vikingler, Se And City gibi birçok yabancı diziyi bünyesinde barındırmaktadır. Westworld yok mesela…

Filmler

Platform içerisinde onlarca yerli ve yabancı filmleri bünyesinde barındırmaktadır. Örneğin: Yok Artık, 4N1K, Benim Varoş Hikayem, 7 Kocalı Hürmüz gibi birçok yerli ve yabancı filmi bünyesinde barındırmaktadır.

BluTv Ücretli mi?

Sistem ilk 7 gün ücretsiz olarak hizmet vermektedir. İlk 7 günden sonrası için ise ayda sadece 14.90 TL’dir. Herhangi bir taahhüt söz konusu değildir. Yani istenildiği zaman tek tuşla iptal edilebilir ve herhangi bir cayma bedeli ödenmez.

Nasıl İptal Edilir?

Hesabım sayfasından, ödeme bilgilerim sekmesinde iptal et butonundan aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Apple uygulama içi satın alma (in-App purchase) ile gerçekleştirilen üyeliklerde iptal işlemi iTunes üzerinden gerçekleştirilmektedir. (Bağlantıda Apple için videolu olarak iptal işlemi anlatılmıştır.) 

Web sitesi üzerinden ise:

Dilediğiniz zaman hesabım sayfasından “İptal Et” butonuna basarak tek tuşla iptal edebilirsiniz. Daha önce iptal ettiğim bir hesabım oldu. Gerçekten de hiç uğraşmadan birkaç tıkla iptal ediyorsunuz aboneliğinizi. Harika. Ücretsiz denemeye kaydolduğumda karttan 1 L çekim oldu.

PAYU_TR /blutvkartvali istanbul TR B TL 1.00 (Bu alınan ücret birkaç gün sonra iade ediliyor.)

Sansür Var mı?

Burada inceleyecek olursak yabancı dizi ve filmler dublajlarında orjinallikten biraz uzaklaşmış gibiler bu konuda bir eksiklik söz konusu denilebilir. Cesur ve özgürlükçü BİR yaklaşımla içeriklere sansür uygulamamaktadır. Sansür konusunda yol katetmiştir. Ücret ödenen bir sistemde aksi komik olurdu.

Hangi Cihazlada Kullanabilirim?

Platformu internet bağlantısı ile bilgisayar, tablet, mobil cihazlar ve akıllı televizyonlar üzerinden kullanabilirsiniz. Tıpkı diğer ücretli platformlar gibi her ay düzenli olarak yenilenir. Web üzerinden de mobil cihazlarınızdan da kullanabilirsiniz. Android için mobil uygulamayı buradan, iOs için buradan indirebilirsiniz.

Canlı Yayın Servisi: BluTV Kanal Listesi

Güzel bir özellik olduğunu söyleyebilirim. Platform üzerinden birçok televizyon kanalını canlı olarak izleyebilmekteyiz. Bu özellik bana göre herkesin hoşuna giden bir özellik. 24 kanal var.

Canlı yayın servisi gibi şuan beta aşamasında müzik servisi de var.

Sonuç;

BluTV yanında Netflix ve Bein Connect kullanıyorum. Netflix başlı başına özgün yapımların olduğu bir dünya devi. Bein ise kendine özgü yapımlar yapmıyor. BluTV ikisinin ortasında kalıyor. Hem özgün hem yerli yapımları var. Netflix’te bu yok. Bein ise kendi platformuna özgü yayınlar yapmıyor ama daha fazla yabancı dizi izleme imkanı veriyor. Westworld’ü Bein’den izleyebilirken burada izleyemiyorum. Belgeseller açısından ise BluTV Bein’den zengin.

Platform kendine özgü yayınları çoğalttıkça yerini güçlendirecektir. Yerli yapımlarda bunu yapmaları daha olası. Türk Edebiyatı zengin bir kaynak. Mizah dergileri, eski filmler bu platform için iyi bir kaynak olabilir.

Bir cevap

  1. anonim avatarı

    ATV ve yamacında olan kanallar yok.

Bir Cevap Yazın

Diğer 1.068 aboneye katılın
%d blogcu bunu beğendi: