e-Okul Not Kilitleme ve Devamsız Öğrencilere Not Girişini Kapatmak

Yıl sonunda devamsız öğrencilere e-okuldan not girmemek gerekiyor. Kalabalık okullarda öğretmenlerin bir öğrencinin devamsız olup olmadığını kontrol etmesi zor oluyor. Özellikle öğretmen, haftada 2 saatlik ve sınavsız bir dersin öğretmeniyse. Normalde e-okul devamsız öğrenciler için not girişini kapatma özelliği yok. e-okul Not kilitleme ise tek bir öğrenci için değil tüm öğrenciler ve öğretmenler için geçerli.

Bu yazıda notları tamamen kilitlemeyi ve sadece devamsız öğrencilere kilitlemeyi yazdım.

İdareciler öğretmenlerin işini kolaylaştırmak ve olası karışıklıkları engellemek isterlerse e-okul devamsız öğrenciler için not girişini engelleyebilirler. Böylece öğretmen istese de not girilmemesi gereken devamsız öğrencilere not giremez. Bunun için not girişine kapatmak istediğimiz öğrencinin seçmeli dersini kaldırıyoruz. Seçmeli ders işlemi yapılmadığı için öğrenciye not girilemiyor.

Tüm öğretmenlerin, e-okulda tüm öğrencilere not girişini kapatmak için Kurum İşlemleri – Not İşlemleri – “Not kilitle” dememiz yeterli.

e okul not kilitleme

e-okul devamsız öğrenciler not girişini kapatmak için ise şu adımları izleyin.

1- Kurum İşlemleri – Ders İşlemleri – Seçmeli Dersler diyerek devamsız öğrencinin bulunduğu sınıfın herhangi bir seçmeli dersini seçin.

2- Devamsız öğrencinin isminin yanındaki onayı kaldırın. Artık ismi listede yeşil görünecek ve not girişi yapılamayacak.

3- Öğretmenlerin ekranında öğrenci şu şekilde görünecek :

 

Bu kadar. Bu işlemler doğal olarak idareciler içindir. Özellikle kalabalık okullarda sene sonu işlemlerini kolaylaştırmak mümkün bu şekilde. Tüm öğretmenlerin tüm öğrencilere not girmesini engellemek için ise not kilitlemek yeterli.

Uyarı : Eğer öğrencinin üstünden işaret kalkmıyorsa bir öğrenmen devamsız öğrenciye not girmiş demektir. Öğretmenden o notu silmesini isteyebilirsiniz. Herhangi bir not girildiyse öğrenci not girişine kapatılamaz. e-Okul not kilitleme içinse böyle bir şart yok.

e-Okul‘da işlemlerinizi şimdi yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Diğer 1.072 aboneye katılın