Hadi Bilgi Yarışması

Hadi bilgi yarışması uygulaması son dönemde popülerliğini arttırmış uygulamaların başında geliyor. Canlı ve ödüllü mobil bilgi yarışmasıdır. Yıllarca ülkemizde televizyon programlarında yayınlanan reyting rekorları kıran bilgi yarışmaları şimdi hadi uygulaması ile cebimize girdi.

Appstore da Facebook, Whatsapp, Instagram’dan sonra indirilen en çok programlardan biri olmuştur. İlk 10’a giren tek yerli girişim şimdilik. Hadi uygulamasında son günlerde her bir yarışmaya ortalama 500 bin kişi (500K) canlı olarak katılmaktadır. Hadi yarışması Şubat 2018’de hayata geçirimiş olup dijital ürün,girişim ve yazılım tecrübesi olan bir ekip ve yurt dışı kaynaklı yatırımcılar tarafından kuruldu.

Hadi yarışmasını Müge Boz ve Merve Toy sunmaktadır. Hadi her gün belirlenen bir miktarda gerçek para ödülünü kazananlara dağıtıyor.

Hadi Nasıl Oynanır?

Hadi bilgi yarışması katılımı oldukça basittir. Öncelikle uygulamayı indirip (indirme bağlantıları en altta) kullanıcı adımızla Hadi sistemine kayıt oluyoruz. Sonrasında telefon numararınızı giriyorsunuz ve Turkcell aktivasyon kodu gönderiyor. Bu kodu girerek üyeliğiniz başlatıyor. Hergün canlı yayınlanan yarışma genelde 12:30 ve 20:30 saatlerinde oynanıyor.  Kaçırmamanız için yarışma başlamadan 1 saat önce ve başlama esnasında bildirim gelmektedir.

Hadi Bilgi Yarışması  Oyun Formatı Nasıl?

Hadi bilgi yarışması toplam 12 sorudan oluşmaktadır. Her soru 3 şıktan oluşmaktadır ve her soru için toplam 10 saniye verilmektedir. Sorular kolaydan zora doğru sıralanmaktadır. 12 soruyu doğru yanıtlayan kullanıcı o gün belirlenen ödülün sahibi olur.

Her soruda yanlış cevaplayanlar eleniyor. Tabii jokerleri yoksa. Yarışmaya doğru cevap verenlerle devam ediliyor. 12 soruyu bilen birden fazla kişi olduğunda ise ödül bilen kişi sayısına bölünür. Yani o gün belirlenen ödüle ortak olur. Ne kadar kişi yanlış cevap verirse sizin için o kadar iyi 🙂 Eğer o yarışmada ödülü kimse kazanmazsa ödül bir sonraki yarışmaya devretmektedir. Yarışmada bir de joker sistemi vardır. Jokerler her yarışmada sadece bir defa kullanılabilir.

joker Kazanmanın 3 Yolu

Hadi yarışmasında artık joker satın alınabiliyor. Tanesi 1 lirayı biraz geçiyor. Ücretsiz joker kazanmak da mümkün ama.

Jokerinizin alabilmek için arkadaşlarınızın sizi referans göstermesi veya Turkcell’in Bip uygulamasını kullanmanız gerekmektedir. Her joker hakkınız sizi bir yanlış sorudan kurtarır. Ama bir yarışmada sadece bir joker kullanabilirsiniz.

1- Referans Kodu Nasıl Girilir

Hadi referans kodunuzu oyunu yeni indiren bir arkadaşınız uygulamaya kaydolurken yazdığında joker kazanırsınız. Referans kodunuz kullanıcı adınızdır. Oyuna yeni kaydolan kişi kullanıcı adınız yazdıktan sonra alt sekmedeki “referans kodu” bölümüne sizin kullanıcı adınızı yazmalıdır. Davet et butonuna tıklayarak Whatsapp veya diğer platformlar üzerinden Hadi’ye arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

Referans kodunuzu bilmiyorsanız “Joker Kazan” butonuna tıklayarak kodunuzu görebilirsiniz. Kullanıcı adınız zaten.

(Başkasının referans kodunu girdiğinizde joker kazanmazsınız, referans kodunu girdiğiniz kişi joker kazanır.)

2- Turkcell BİP Messenger Hadi kanalından alınan kod uygulamaya girilir.

BİP uygulamasını Android için buradan, iOs (iPhone) için buradan indirin. Uygulamayı kurduktan sonra “keşfet” (discover) sekmesine Hadi yazarak aratın ve çıkan kanalı takibe alın. Karşınıza çıkan mesajda “Joker Hakkı” yazan yere tıklayın ve gelen kodu Hadi uygulamasında ekranda sağ en üstünde bulunan yeşil kutu içindeki üç nokta butonuna tıklayarak Joker Kodu diyerek kodu girin.

BİP kanalının içinde ek joker kazanmanısı sağlayan fırsatlar da oluyor zaman zaman. Örneğin “Bip Lifecell” ya da “Bip Spor” ‘u takip ederseniz joker kazanacağını söyleyen mesajlar geliyor. O anda mesajda söyleneni yaparak fazladan joker kazanabilirsiniz.

3- Paycell Kart İçin Tek Seferlik Hadi İçin Joker

Turkcell’in ödeme yapmaya imkan veren kartı Paycell’i kullanıyorsanız 1 joker kazanabiliyorsunuz. 10 Kasım’a kadar süresi varmış ama uzar bu muhtemelen. Yapmanız gereken:

HADİ yaz boşluk bırak Paycell Kart numaranın son 4 hanesini Turkcelli’ysen 2255’e, değilsen 5327522255’e SMS ile gönder; HADİ Canlı Bilgi Yarışmasında geçerli JOKER kazan. Joker’ini HADİ mobil uygulaması anasayfasında sağ üst köşedeki menüden “Joker” alanına girerek kullanabilirsin. Üstelik Turkcell’liler Paycell Kart ile yapacakları ilk harcamalarında da Joker kazanıyor!

Hadi’de Sorulacak Sorular İçin İpucu

Sorulan sorularla ilgili hergün Hadi instagram sayfasında bir ipucu veriliyor. İpuçlarını daha doğrusu nereden soru geleceğini (bir soru için) görmek için sayfayı takip edebilirsiniz. BIP Hadi sayfasında da bu ipuçları yer alıyor.

Bir tavsiye: Oyunu arkadaşlarınızla oynuyorsanız tereddüte düştüğünüz sorularda farklı şıkları seçerek en azından birinizin oyuna devam etmesini sağlayabilirsiniz. Elenen cevapları Google’da aratabilir fakat 10 saniyelik süre yeterli olmayacaktır büyük ihtimalle.

Ödüller Nasıl Gönderiliyor?

Bir kişinin aldığı ödül 20 tl’yi geçtiğinden itibaren ödüller gönderilmeye başlıyor. Yani bakiyenizi hesabınız çekebilmek için en az hadi hesabınızda 20 tl olması gerekir. iBan numaranızı sisteme giriyorsunzu ve para ödülünüz banka hesabınıza geçiyor.

İndirmek İçin

Hadi uygulamasını iOS cihazlar için AppStore’dan, Android cihazlar için ise Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

Güncelleme: Hatalar ve donma büyük oranda çözüldü. Bunun yanında ödüller ortalama 20 TL civarında. Ben 0,61 ve 0,17 kuruş kazandım iki kere. Ama 17 000 üstü ödül de verildi. (Çarşamba yarışması) Joker konusunda, “sirazduvari” referansını kullanmanıza gerek yok arkadaşlar. Bine yakın joker var. Yorum yazan arkadaşların referansını girebilirsiniz.

Hadi dışında verimli zaman geçirmek için bazı (tavsiye) işlevsel uygumaları incelemek isterseniz bu yazıya bakabilirsiniz.

Hadi Bilgi Yarışması” ile ilgili 116 görüş

 1. selahattin

  hadi oyunu indiriyorum ancak hızlı giriş diye bi bölüm açılıyor giriyorum sms kodu gelecek diyor ancak sms kodu 5 harfli yazmam gereken kutucuk 4 tane yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
 2. Özlem

  Selam arkadaşlar yarışmaya yeni katıldım referans kodumu girdikten sonra burada cevapla butonuna kendi kodunuzu girerseniz bende sizin referans kodunuzu girerim şimdiden teşekkür ederim ref.kod: oslem1502

  Yanıtla
 3. Hag

  Merhaba , Öncelikle başarılar ! Türkiye nin bilgi yarışması Hadi Joker hakkı dağıtıyor! Tek yapmanız gereken hadi uygulamasına girip sağ üstte bulunan seçeneğe tıklayın ve referans ekle ye girip … yazmanız yeterli ! 2 joker hakkına sahip olabilirsiniz. Bol şans…

  Yanıtla
 4. Mehmet

  Joker kazanın diyenler sahtekar. Kendileri 1 joler kazanıyorlar. Bu doğru bilgiyi söyledikten sonra yine de bana joker gönderen olabilir.
  Referens:mehmetarmin
  Bir de Bip’i indirin orda haftada bir joker veriyor.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın