WordPress’te Nesneleri Etiketleme Eklentisi

Ön bilgilendirme: WordPress ImageLinks Interactive Image Builder Eklentisi sitenize eklediğiniz görsellerdeki nesneleri etiketlemenizi sağlar. Yazı bununla ilgilidir.

Bazen bir fotoğrafa bakarız ve merak ederiz. Merak ettiğimiz şey bir ürünün fiyatı, bir yemeğin içindeki malzemeler ya da bir materyalin yapımında kullanılan nesneler olabilir. Eğer bu gibi içeriklere sahip bir WordPress sitesini yönetiyorsanız ImageLinks – Interactive Image Builder eklentisi sizin kullanmayı isteyebileceğiniz bir WordPress eklentisi.

ImageLinks eklentisinin ana özelliği bir fotoğraf ya da resimde etiketlemek istediğiniz bir noktayı interaktif olarak etiketleyebilmenizi sağlamasıdır. Eklentinin kullanımı başta karmaşık gelebilir fakat birkaç deneme yanılmayla etiketli resimlerinizi oluşturabilir ve bunları kısa kodla yazılarınızın içerisine ekleyebilirsiniz.

Etiketleme özellikleri açısından bakacak olursak ImageLinks Interactive Image Builder eklentisi görsellik olarak güzel özelliklere sahip. Bunlardan birkaçı; açılıp kapanabilir etiket bulutları, açılan buluta yazı, resim ya da youtube videoları koyabilme ve oynatabilme, etiket üzerindeki bir resimden ya da bir yazıya tıklayarak başka bir adrese gidebilme gibi kullanışlı özelliklere sahip.

WordPress ImageLinks Interactive Image Builder Eklentisi

Özellikler olarak yine;

  • Kolay kullanımlı bir arayüz.
  • Bir resim üzerinden birden çok etiket oluşturma imkanı.
  • İpucu sistemi. Eklenti üzerinde her butonun yanında o butonun ne işe yaradığına dair ipuçları bulunmakta. Bu şekilde daha hızlı öğrenebilirsiniz.
  • Çok fazla sayıda etiket bulutlarının açılıp kapanma şeklini değiştirme özelliği.
  • Responsive olması. Böylelikle yaptığınız etiketler mobilde ya da tablette güzel görünecek.
  • Etikete youtube videoları koyabilmek.

Eklenti ile yaptığınız etiket bulutlu resmi yazınıza eklemek için eklentinin size verdiği kısa kodu (Shortcode) yazınızın içine eklemelisiniz. Örneğin eklentide resminizi oluşturduktan sonra size şunun gibi bir kod verecektir; [imagelinks id = ”123 ″]

Bu eklenti sayesinde neler yapabileceğinizi görmek istiyorsanız şu adresten örnek resimlere bakabilirsiniz. Resimler sayfanın biraz altında #DEMO kısmındadır.

Instagram da yaptığımız etiketlemeler gibi etiketlemeler yapabiliriz. Aynı zamanda IKEA gibi büyük firmalarda görsel açıdan güzel olduğu ve konuyu iyi anlattığı için bir oda fotoğrafı içerisinde, odadaki bir ürünü tanıtmak ya da fiyatını belirtmek için bu tarz sistemler kullanmaktalar. Örneğin IKEA’dan bir örnek görmek için tıklayabilirsiniz.

Eklentiyi indirmek için wordpress yeni eklenti ekleme kısmında aramaya “ImageLinks Interactive Image Builder for WordPress” yazabilir ve sınırlı sürümünü indirebilirsiniz. Ayrıca Pro sürümünü indirmek için şu adrese gidebilirsiniz.

Biz eklentiyi aşağıdaki resimlerde olan ayarlar ile kullanmaktayız. Kullanmak isteyen arkadaşlara belki faydası dokunur. Bizim kullandığımız şekildeki ayarlarla etiket açılır. Bir yazı ve bir resim çıkar. Resme tıkladığınızda bir adrese gider. Sizde kendinize göre ayarlayabilirsiniz. İşte görüntüleri;

Bir Cevap Yazın

Diğer 1.068 aboneye katılın
%d blogcu bunu beğendi: