5 Farklı Türde Netflix Dizi Önerisi

Hazırladığım bu listede beğeni sırası yapmadım fakat farklı hikayeleri ve anlatım tarzları olan dizileri ön plana aldım.

1. The End of the F***ing World

Dizi lisede okuyan James ve Alyssa adlı iki asosyal kişininin başından geçen olayları konu edinir. Kara mizah ögeleri ile bezeli olan dizi Netflix‘ de yayınlanmaktadır. 2 sezon 16 bölümden oluşmaktadır ve her bölüm ortalama 20 dakika civarındadır. Oldukça akıcı bir anlatımı sahip olan dizi başta bir ergen dizisi havası verse de oldukça güzel bir hikayesi vardır. Dizi de karakterler de oldukça başarılı oyunculukları vardır. Sadece ana karakterleri ile değil yan karakterlerinin üzerinde de düşünülmüş bir dizi olduğu görülmektedir. Dizinin müzikleri ve kullanıldıkları sahnelerde oldukça başarılı. Dizinin 2. sezonu ise insanların aynı olayları görüş şekillerini de ele alması bakımından diziyi daha üst bir seviyeye taşımıştır.

2. The SPY

Mısırlı bir Yahudi olan ve Orta Doğu’daki istihbarat savaşlarının bel kemiği isimlerinden biri olan Eli Cohen’in hikayesinin anlatıltıldığı Netflix yapımı 6 bölümlük bir dizidir. Özellikle 1960′ larda Suriye ve Filistin arasındaki casusluk oyunlarını görmek, ve o dönemin siyasi hamlelerini görmek açısından dizi oldukça güzeldi. Fakat dizinin birazda Mossad güzellemesi yaptığını da gözden kaçmıyor.

3. After Life

Ünlü komedyen Ricky Gervais yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği kara mizah türünde bir başka Netflix dizisi de After Life. Eşini kaybettikten sonra Tony’ nin intihara meyilli halleri ve hayatı sorgulayan sahneleri ile dizi oldukça ilgimi çekti. Mizah ögeleri de oldukça başarılı bir dizi 6 bölümden oluşmaktadır.

”Sadece kendimiz için değil başkaları için de yaşıyoruz.” repliği dizide işlenen önemli bir konu. Dizi pek çok sorgulamayı da içinde barındırıyor bu yönüyle bittikten sonra bir daha bu diziyi izlemek gerekir.

4. Altered Carbon

Altered Carbon, ütopik bir dünyada geçen 8 bölümden oluşan Netflix yapımı olan bir dizi. Zengin insanların ölmediği ve istedikleri gibi beden değiştirebildikleri bir dünyada geçen dizide Takeshi Kovacs adlı kişi uyutulmasından 250 yıl sonra zengin bir iş adamının cinayetini(!) çözmesi için uyandırılır ve olaylar gelişir. Akıcı bir anlatımı olan dizi de bilim-kurgu alanında oldukça başarılı bulduğum bir dizi.

5. Huge in France

Fransız komedyen Gad Elmaleh’ in başrolünde oynadığı dizi 8 bölümden oluşmaktadır. Bölüm ortalaması da 30 dakika civarındadır. Avrupa ile Amerikan düşünce tarzları, Bu iki kültürün hayata bakış açıları üzerinden dizi oluşturulmuş. Konu olarak dizi üst seviyede olmasa da örneğin Amerikan kültürünü tiye aldığı yerler oldukça güzel işlenmişti.

6. Troçki

Son önerim ise Troçki’nin hayatının anlatıldığı Troçki dizisi fakat daha önce sitede yazıldığı için dizi hakkında ayrıntılı bilgiye dizi ismini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Diğer 1.071 aboneye katılın
%d