Apple Music Öğrenci Aboneliği (Fiyat ve Başlatma)

Apple Music iPhone kullanan hemen herkesin göz atmış olduğu bir müzik dinleme servisi. Spotify ve Fizy gibi abonelik ücreti olan bir servis. Apple Music abonelik ücreti (Ağustos 2018) şuan aylık 13,99 TL. Apple Music öğrenci aboneliği fiyatı ise 6,99 TL. Bireysel abonelik ile öğrenci aboneliği arasında yarı yarıya fiyat farkı oluyor. Güncel fiyatlar için buraya bakabilirsiniz.

Apple Music Öğrenci Aboneliği Başlatma

Apple Music öğrenci aboneliğinden lisans ve yüksekokul öğrencileri yararlanabiliyor 4 yıl süreyle. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri de faydalabiliyor. Yüksek lisanstayken aldım ben. Tek ihtiyacınız olan “edu.tr” uzantılı bir mail adresi. Unidays isimli bir servis doğruluyor öğrenci olduğunuzu. Ben öğrenciyim dedikten sonra girdiğiniz mail adresine gelen doğrulama mailine tıklamanız yeterli. Birkaç dakika sürüyor öğrenci hesabına geçmeniz.

1- Öncelikle Apple Music aboneliğiniz yoksa bir aylık ücretsiz aboneliğinizi başlatın. Bireysel abonelik de başlatabilirsiniz. İlk ay alınan ücret bireysel abonelik ücreti olur bu durumda.

2- Telefondan Ayarlar > [adınız] > iTunes ve App Store’a gidin.

3- Apple Kimliğinize ve ardından Apple Kimliğini Göster’e dokunun. Açılan ekrandan “Abonelikler” seçeneğine dokunun. “Apple Music Üyeliği” seçeneğini seçin.

4- Listede aboneliğinizin bireysel olduğunu, aynı listede aile, öğrenci gibi seçenekler olduğunu göreceksiniz. Öğrenciyi seçin ve yönlendirmeleri takip edin.

Öğrenci mail adresinizi girdiğinizde UniDays’den bir doğrulama maili gelecek. Gelen maili doğrulayın. Daha sonra aynı yolu izleyerek aboneliğinizin bireysel mi yoksa öğrenci mi olduğunu kontrol edin. Bireysel ise tekrar öğrenciyi seçin. Bir süre sonra öğrenci olduğunu göreceksiniz. Şu şekilde görünmesi gerekiyor:

UNiDAYS’ten gelen maili doğrulamak

Gelen maili doğrulayabilmeniz için üniversitenizin verdiği mail adresinin bilgilerine ihtiyacınız var. Genelde not sistemine giriş yaptığınız bilgilerle mail hesabınıza da girebilirsiniz. Üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterse de Öğrenci portalına girdiğinizde, mail kutunuza erişebileceğiniz bir bağlantı olur.

Bağlantıyı bulamadıysanız şu yolu deneyebilirsiniz; üniversitenizin anasayfasına girin ve site adındaki “www” harflerini silerek “mail” yazın.

Örneğin üniversite web site adresi http://www.istanbul.edu.tr/tr/_ ise başa mail yazarak yani;

mail.istanbul.edu.tr/tr/_

yazdığınızda sizi e-posta giriş paneline yönlendiriyor. Yani buraya: https://mail.istanbul.edu.tr/login

E-posta girişini bulamadıysanız öğrenci işlerinden veya arkadaşlarınızdan bilgi alabilirsiniz. Öğrenci mailinizi kullanmanın başka faydaları da olabilir. Üniversitelerin Microsoft ile yaptığı anlaşmalar gereği ücretsiz olarak Office 365 servisini veya başka ürünleri kullanabilirsiniz.

Apple music bireysel aboneliğinizi Apple music öğrenci aboneliğine çevirmek için bunları yapabilirsiniz. Bunun yerine iTunes üzerinden direkt öğrenci hesabı da edinebilirsiniz. Öyle yaparsanız ilk ay fazladan ücret ödememiş olursunuz ama daha önce abonelik başlatmadıysanız ücretsiz 1 ay hakkınız olduğu için yukarıdaki gibi yapabilirsiniz.

Apple Music işinizi görmüyorsa Spotify kullanabilirsiniz. Yerli bir servis olan Fizy de var bildiğiniz gibi. Fizy aylık ücreti Apple Music ile aynı fakat Turkcell kullanıcıları için internet kotasından yemiyor. Kota sorununuz varsa bir göz atabilirsiniz. Apple Music kadar zengin içeriğe sahip değil. Spotify ise ücretsiz kullanım imkanı veriyor fakat şarkı seçtirmiyor, albümden rastgele şarkı dinletiyor.

Bir Cevap Yazın

Diğer 1.076 aboneye katılın