e-Okul Sınıf Kitaplığı Oluşturma ve Kitap Listesi

Öğretmenlerin bildiği gibi öğrencilerin yıl sonunda okudukları kitap sayılarını göstermek için e-okul sınıf kitaplığı oluşturması gerekiyor. Resimlerde bu işlemin nasıl yapılabileceği var. Son olarak da e-okul sınıf kitaplığı oluşturmak için gerekli kitap listesi verdim. Bu listeleri oluşturmak öğrencilere kitapları sevdirmek açısından önemli.

Kitap listesi oluşturmak için sınıf öğretmeni olduğunuz sınıftan, daha önceden belirlediğiniz kitapları getirmelerini isteyebilirsiniz. 30 kişi kitap getirse liste için yeterli kitap sayısına fazlasıyla ulaşılmış olur.

1- E-okul sınıf kitaplığı oluşturmak için önce e-Okul’dan kurum işlemleri sekmesine tıklıyoruz.

2- Daha sonra “okuduğu kitaplar” ve “sınıf kitaplığı oluştur” sekmesine tıklıyoruz.

Kitap Grubunda “Çocuk Kitapları” kategorisini seçebilirsiniz. Kitap Türü olarak 100 Temel Eser’i seçmeniz kitap bulmanızı kolaylaştıracaktır. Bu şekilde elinizdeki kitapları ekleyebilirsiniz. Elinizdeki kitapların sayısına göre e-okul sınıf kitaplığı oluşturma işleminizi tamamlayın.

3- e-Okul sınıf kitaplığı oluşturduktan sonra “Öğrenci kitap bilgileri” sekmesinden öğrencilerin isimlerini tıklayarak listeden okuduğu kitapları işaretleyerek kaydedin. Yapmanız gerekenler bu kadar.

e-Okul kitap listesini nereden bulabilirim?

Elinizdeki kitaplara göre veya istediğiniz türde kitaplar belirleyerek bir liste oluşturabilirsiniz. Fakat listenizi 100 temel eserden seçerseniz hem kitapları bulmak daha kolay olacaktır hem de kitaplar MEB onaylı olduğu için herhangi bir sorun olmayacaktır.

Eğer ilköğretim (ilkokul, ortaokul) kurumunda çalışıyorsanız bu listeyi (MEB 100 Temel Eser İlköğretim)

Eğer ortaöğretim (lise) kurumunda çalışıyorsanız bu listeyi (MEB 100 Temel Eser Ortaöğretim)

Kendi kullandığınız listeleri ve çocukların beğendiği kitapları yazarsanız liste oluşturmak isteyenlere yardımcı olabilir.

Bir yanıt

  1. Halit Ahmet Parlak avatarı
    Halit Ahmet Parlak

    Güzel bence

Bir Cevap Yazın

Diğer 1.076 aboneye katılın