E-Okul Sms Aboneliği ve İptali (Veli Bilgilendirme)

E-okul veli bilgilendirme sistemi çocuğunuzun e-okula girilen bilgilerini sms ile almanızı sağlayan bir hizmettir. E-okul sms sizi sürekli e-okul takibi yapma zahmetinden kurtaracak yararlı bir servis. Tüm operatörlerden aylık 2 TL karşılığı (Turkcell, Vodafone, Avea) bu hizmeti başlatmak için çocuğun TC kimlik numarasını yazıp 8383 ‘e göndermeniz yeterlidir. Üyeliğinizi başlattığınızda e-okula girilen şu bilgiler cep telefonunuza bilgilendirme olarak gelecektir.

Devamsızlık Bilgileri,
Sınav Sonuç Bilgileri,
Sınav Tarihleri,
Karne Notları,
Diploma Notu,
Proje Bilgileri,
Kayıt Alınması / Silinmesi Bilgisi,
Nakil Bilgisi,
Vb.

E-okul sms aboneliğini iptal etmek istiyorsanız yapmanız gereken “IPTAL” yazıp 8383 ‘e göndermek. İptali istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Veli Bilgilendirme servisi pek çok veli tarafından kullanılmaktadır. Özellikle öğrenci devamsızlıklarının takibi açısından önemli bir servis. Eğer öğretmenler veya idareciler e-okula işlemeleri gereken bilgileri geç işlerlerse (sınav tarihleri, notlar, devamsızlıklar vesaire) siz de sms’leri geç alacaksınız demektir.

2023 GÜNCELLEMESİ : SMS BİLGİLENDİRME HİZMETİNE BAZI OPERATÖRLER SON VERMİŞ.

E-okul VBS uygulaması MEB tarafından resmi olarak Android ve iOS işletim sistemleri için kullanıma sunulmuşken para vermek ne kadar mantıklı diye sorulabilir. Zaten artık çalışmıyor.

Uygulama Appstore ve Google Play’de mevcut.

“Türkiye’de örgün Eğitimde bulunan tüm çocukların velilerinin kullandığı sistemdir. Veliler Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.”

iPhone’lar için burayı, Android işletim sistemine sahip telefonunuz için burayı inceleyebilirsiniz.

E-okul‘da bulunan bilgileri görmeniz için bilgisayardan giriş yapmanız da yeterli.

Bir yanıt

  1. Benim berat taş diye öğrencim yok ama bana mesaj geliyor ne olucak

Bir Cevap Yazın

Diğer 1.071 aboneye katılın
%d