WordPress AccessPress Anonymous Post Pro Eklentisi

Ön bilgilendirme: WordPress AccessPress Anonymous Post Pro eklentisi WordPress sitenize gelen ziyaretçilerin sitenize üye olmadan içerik eklemelerini sağlar. Yazının içeriği bununla ilgilidir.

WordPress’in en güzel yanı istediğimiz her şeyi bir yapmamıza imkan vermesi. Eğer WordPress sitenize insanların üye olmadan içerik eklemesini istiyorsanız ücretli ya da ücretsiz alternatifleri olan AccessPress Anonymous Post eklentisini kullanabilirsiniz. Eklenti sitenize giren ziyaretçilerin üye olmadan sitenize yazı ekleyebilmesini sağlar. WordPress ziyaretçiler yazı eklesin.

Artık bir çok insan telefonla ve internetle haşır neşir bir durumda. Ancak yine de teknolojik okuryazarlık konusunda halen gerilerdeyiz. İnsanlar bir Instagram’da resim yayınlamak kadar kolay olan diğer sistemleri kullanmak yada öğrenmek için çabalamıyor. Bu yüzden WordPress, biraz kurcalayan birisine kolay gelse de hitap ettiğimiz kitleye (yani ziyaretçilere) en kolay yolu sunmamız gerekiyor. AccessPress Anonymous Post eklentisi bu yüzden işe yarıyor. Sitenizin yönetim panelini karmaşık bulan, kullanamayan, girmek istemeyen ya da sizin girmesini istemediğiniz kullanıcıların veya ziyaretçileriniz sitenize kolayca içerik eklemelerine imkan veriyor.

AccessPress Anonymous Post Pro eklentisini başka bir sitemizde üyelerimizin jpeg, png yada mp4 içerikleri dışında istedikleri her içeriği (bunlar; pdf, power point, winrar, mp3 vb.) sitemize yükleyebilmelerini kolaylaştırmak amacıyla kullanıyoruz. Üye içerik yüklemek istediği zaman içeriğini seçer, başlığını yazar, kategorisini ve etiketlerini seçer ve ekleme tuşuna basıp bir tıkla bize gönderir. Yönetim paneli ya da yazar panelinde birçok sekme kullanmakla ve içerik düzenlemekle uğraşmaz. Ziyaretçilerin gönderdiği içerik siteye bir ”Taslak” olarak düşer ve admine bir bildirim gelir. Düzenlemeye gerek varsa editörler ya da admin yazıyı düzenler ve yayınlar. Yazı ekleyen kişinin adıyla yayınlanmış olur. Eklenti ziyaretçilerin sitenize çok basit bir şekilde içerik göndermeleri için biçilmiş kaftan.

Eklentinin ana özellikleri olarak şunları söyleyebiliriz;

Sade, kolay ve kullanışlı bir şekilde ziyaretçilerinizin ya da üyelerinizin gönderi oluşturmalarını sağlar. Hem de üye girişi yapmak zorunda kalmadan!

Başka bir özelliği sınırsız şekilde farklı varyasyonlarla ihtiyacınız ne yöndeyse bu formlardan oluşturup sitenize gömebilmeniz. Resim, metin, müzik… Ne olursa. Mesela sadece yazı içeren bir içerik gönderi sayfası oluşturabilir ya da sadece medya öğeleri yüklenmesini sağlayacak bir sayfa oluşturabilirsiniz. Karar size ve ihtiyaçlarınıza kalmış.

Bunun dışında admin istediği gibi ayarları değiştirebilir. Gönderinin şekli (Taslak mı olacak yoksa direkt yayınlanacak mı?) ya da gönderenin kimliği gibi birçok ayarı önceden belirleyebilir. Ayrıca bütün gönderiler yada eklentide olan biten her şeyin bilgisi admine mail olarak gelebilir.

Formunuzun şeklini özelleştirebilir, renklerini, yazıların kalınlıklarına kadar önceden belirleyebilirsiniz. Botlara karşı güvenlik önlemi olarak matematik soruları ya da Google captcha kullanabilirsiniz. Önceden tasarlanmış form şablonlarını kullanabilirsiniz. Sitenizin rengine ve tasarımına hangisi uygunsa bunlardan birisini seçebilirsiniz.

Eğer isterseniz üye olmayanların öncelikle üye girişi yapmalarını isteyen bir “üye girişi” kutusunu aktif hale getirebilir, böylelikle üye olmayanların gönderi göndermesini engelleyebilirsiniz. Yüklenen her hangi bir medya içeriği sizin ortam kütüphanenizle senkronizedir ve hepsi galerinize düşer.

E-mail bildirimleri yollayabilirsiniz. Üyeleriniz yada göndericilerinize içeriklerinin incelemeye alındığını, yayınlandığını ya da kabul edilmediğini bildiren e-mail bildirimleri yollayabilirsiniz.

WordPress AccessPress Anonymous Post Pro kullanımı;

Tek yapmanız gereken eklentiyi yüklemek ve eklentinin ara yüzüne (sayfasına) gelip yeni bir form oluşturmak ve bu formun kodunu (Shortcode) alıp sitenizde formu kullanmak istediğiniz sayfanın içine yapıştırmak. Aynı yazı yazdığımız sayfada bulunan kısma yazı yazıyor gibi kodu kopyala yapıştır yapmak. Ya da formu direkt temanıza gömmek isterseniz tema içinde yine form oluşturduğunuzda oluşan otomatik tema kodunu (Template Shortcode) alıp temada istediğiniz sayfaya yapıştırmak.

Burada sizlere başka bir sitemizde kullandığımız AccessPress Anonymous Post Pro eklentisinin bir formunun ekran görüntülerini göstermek istiyorum. Biz üyelerimizin bize resim dışında da medya içerikleri (pdf, word, power point vb.) göndermelerini istediğimiz için formu kendimize göre düzenledik ve kullanıyoruz. Belki bizimkine yakın ihtiyaçları olan arkadaşlar bu eklentiyi kullanırlarsa bu ayarlara bakıp nerede hangi ayarı ne için yapmışım anlayıp kendi sitelerinde kullanabilirler.

Eklentinin pro olmayan versiyonuna şu adresten ulaşabilir ya da kendi sitenizde eklenti yükleme kısmında eklentilerin arasında “AccessPress Anonymous Post” yazarak arama yapabilirsiniz.

Eklentinin Pro versiyonunda ise free versiyona ek olarak şu özellikler mevcut;

 • Sınırsız Formlar
 • Tüm form alanlarına sahip sınırsız Özel Alan (metin alanı, onay kutusu, radyo düğmeleri, seçim seçenekleri, dosya yükleyici vb.)
 • Özel Yazı tipi ve taksonomi desteği
 • Sürükle ve Bırak form oluşturucu
 • Yönetici ve Kullanıcı e-posta bildirimleri özelleştirme seçeneği, e-posta adresleriyle birlikte
 • Giriş yapmanıza gerek kalmadan Çoklu Görüntü, video, ses yükleme
 • % 99 spam’i önlemek için tam güvenli Google Captcha
 • Güzel Tasarlanmış 4 form şablonu
 • Temanıza göre şekillendirme için mevcut Form Stilleri
 • Satır içi giriş seçeneği
 • Önerilen Metin / İpuçları

Eklentinin Pro versiyonuna da şu adresten ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Diğer 1.071 aboneye katılın
%d