2020 Öncesi 5 Animasyon Film Önerisi

2019 yılını geride bırakırken izlediğim, uzun zaman aklımdan çıkmayan animasyon filmleri paylaşayım dedim. Listede çok fazla animasyon film yok çünkü laf olsun diye hiçbir animasyon filmi listeye almadım, öncesinde pek çok kez bahsedilen animasyon filmleri de listeye almadım çünkü zaten herkesin dilinde.  Listemde, daha ilk cümlelerinden renklerini belli eden beş animasyon film var.

1. Klaus: Sihirli Plan

‘‘ Mektuplar. Bugünlerde pek yazmıyorsunuz değil mi? Ama eminim hiç unutamadığınız bir mektup vardır. ’’

Bu filmde Jesper, babası tarafından Kraliyet Posta Akademi’sinde işe sokulur ve babasına güvenerek gününü gün etmektedir. Babası, yaptığı fedakârlığın farkında olmayan oğluna bir ders vermeye karar verir ve onu bu rahat hayatından çok uzaklara gönderir. Bu uzak ve soğuk yerdeki görevi bir yıl içinde yeni bir postane kurmak ve altı bin mektup postalamaktır. Jesper’ın işi kolay değildir ve Klaus ile kurduğu dostluk, kasabadaki çocuklar dâhil herkesin hayatını etkiler.

2. Crood’lar

‘‘ Güneşin doğuşuyla yeni bir gün başlar. Yeni bir başlangıç. Her şeyin dün olduğundan daha iyi olacağı umudu… ’’

Eep, Corood’ların ele avuca sığmayan kızları. Ailesi ile mağarada hayatlarına devam ediyorlar. Babası ailesini korumak için dışarı çıkmalarına izin vermiyor ancak Eep dışarıdaki dünyayı merak ediyor. Yaşadıkları yere gelen bir yabancı ile aile, bu güvenli fakat sıkıcı hayatı, babanın umutsuzluğuna rağmen terk ediyorlar.

 Bu keyifli yolculuğa eşlik etmek, eminim ki hoşunuza gidecektir.

3. Winnie the Pooh: The Tigger

Christopher Robin’in oyuncakları, Yüz Dönüm Orman’ında hayatlarına devam ederlerken Tigger, kendine zıplamak için arkadaş bulamaz. Orman sakinlerinin zıplamak için pek de vakitleri yoktur çünkü kış kapıdadır. Tigger bunun üzerine kendi gibi, kendi ailesinden birilerini aramaya koyulur.  Arkadaşları, Tigger’ın üzülmesine neden olacak bu arayışta onu yalnız bırakmamaya karar verirler.

4. Şaşkın İmparator

İmparator Kusco, sarayında gününü gün ederken hesaplamadığı bir şey vardır: Tahtta gözü olan Yzma. Kusco’nun aklı beş karış havada hâli, saraydakileri rahatsız etmektedir ve olaylar onu sonunda bir lamaya dönüştürür. Arkadaşı Pacha, ona önce arkadaş olmayı öğretecektir.

5. Meet The Robinsons / Robinson Ailesi

Lewis, bebekken yetimhaneye bırakılmış zeki bir çocuk. Kimse onu evlat edinmek istemezken o, icat yapmakla meşgul. Bilim Fuarı’nda başına gelen olaylar ve başarısızlığı, ona bambaşka bir dünyanın kapılarını açıyor. Lewis bize ‘‘ İlerlemeye devam et.’’ diyerek kendi başarı hikâyesini anlatıyor.

Filmlerin tamamı Netflix’te var. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız ve iyi bir filmler başlamak istiyorsanız Clause filmini izleyebilirsiniz. Animasyon filmleri seviyorsanız belki tavsiye animelere de bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Bir yanıt

  1. Bir liste yapsaydım Clause ve Tigger’ın filmini ben de eklerdim. Toy Story 4 de iyi bir film olmuş. Aynı çizgiyi yakalamışlar önceki filmlerle. Arı filminden umutluydum ama sevmedim. Diğer önerilere fırsat buldukça bakacağım.

Bir Cevap Yazın

Diğer 1.071 aboneye katılın
%d